Jurajska Via Ferrata

Jaskinia Nietoperzowa + Wspinaczka

Cena: od 72 zł/os. | Czas trwania: 6-7h;

 

Cena zawiera: 4 instruktorów (przy grupie 30 os.),  niezbędny sprzęt, materiały, NNW, bilet do Jaskini;

 

Kod oferty: WSP/VF1

SZCZEGÓŁY OFERTY

Jurajska Via Ferrata

Jaskinia Nietoperzowa + Wspinaczka

 
Jurajska Via Ferrata to droga wspinaczkowa ubezpieczona stalowymi łańcuchami i linami na wzór Orlej Perci w Tatrach czy „żelaznych dróg” w Dolomitach. Jest to również miejsce na zorganizowanie niezapomnianej zabawy z odrobiną adrenaliny.
 
Nasz tor przeszkód położony jest na skałach w pobliżu Jaskini Nietoperzowej. 

 

Składa się z:
- 30 metrowej długości drogi wspinaczkowej ubezpieczonej łańcuchami,
- 60 metrowego zjazdu na nachylonych linach tak zwana „tyrolka”,
- 15 metrowego mostu linowego,
- 15 metrowej drabinki speleo,
- 15 metrowej skały na której uczestnicy spróbują swoich sił we wspinaczce,
- 336 metrowej jaskini Nietoperzowej w której czeka na uczestników ukryty skarb.
 
W sumie to prawie pół kilometra niezapomnianych wrażeń i dobrej zabawy!!!
 
Uczestnicy ubrani w uprzęże i kaski zapoznają się ze sprzętem używanym we wspinaczce, każdy otrzymuje odpowiednią ilość karabinków, taśm i rolek, oraz przechodzi przeszkolenie.
 
Całość zabawy przeprowadzana jest przez profesjonalnych instruktorów.
 
30 metrowa droga wspinaczkowa ubezpieczona łańcuchami

W zabawie bierze udział dowolna liczba osób. Każdy uczestnik wyposażony w karabinki, uprząż i kask wpina się do łańcuch przytwierdzonego do widokowej wysokiej skały. Łańcuch podzielony jest na pięć części i kończy się na platformie zjazdu kolejką tyrolską. Po przejściu pierwszej części drogi przez uczestnika rusza następny i tak płynnie aż do zjazdu tyrolką. Zabawę wygrywa ten uczestnik który pokona drogę w jak najkrótszym czasie.
 
60 metrowy zjazd na nachylonych linach tak zwana „tyrolka”

W zabawie bierze udział dowolna liczba osób. Uczestnicy po przejściu Via Ferraty wpinani są przez instruktora w stalową linę. Graczowi pozostaje jedynie, lub aż skoczyć z wysoko usytuowanej platformy. Następnie odbywa się emocjonujący 60 metrowy zjazd po stalowej linie, który kończy się równie emocjonującym hamowaniem. Trzeba jeszcze tylko samodzielnie wypiąć się z liny. Wygrywają ci uczestnicy którzy samodzielnie zjadą i wypną się ze stalowej liny.
 
15 metrowy most linowy

W zabawie bierze udział dowolna liczba osób. Gra polega na jak najszybszym pokonaniu wąwozu za pomocą mostu linowego. Uczestnicy wpinają się karabinkami w linę poliamidową i używając mięśni rąk i nóg przesuwają się poziomo na drugi brzeg wąwozu. Wygrywa ta osoba z najkrótszym czasem.
 
15 metrowa drabinka speleo

Nieznany świat jaskiń penetrowany jest często za pomocą specjalnej drabinki. Wejście po niej na 15 metrową skałę to nie lada wyczyn. Opłaca się to jednak jeśli na samej górze czeka nagroda. To będzie na pewno niezłe podsumowanie dnia. Uczestnicy wchodzą na czas. Drabinka zbudowana jest z duraluminium i stalowych linek dodatkowo uczestnik asekurowany jest za pomocą liny przez instruktora.
 
15 metrowa skała na której uczestnicy spróbują swoich sił we wspinaczce

Każdy uczestnik asekurowany jest lina przez instruktora. Jego zdaniem jest pokonanie 15 metrowej skalnej ściany, ale to dopiero połowa sukcesu, ponieważ na koniec gracza czeka niesamowity zjazd w uprzęży wspinaczkowej z powrotem na ziemie. To zadanie to głównie sprawdzian charakteru. Każdy dowie się z jakiej gliny jest ulepiony jego towarzysz i on sam.
 
336 metrowa jaskinia Nietoperzowa w której czeka na uczestników ukryty skarb

Na koniec emocjonującego dnia czeka na uczestników poszukiwanie skarbu. Skarb ukryty jest w jednej z największych jaskiń jurajskich, jaskini Nietoperzowej. Zwiedzanie i szukanie skarbu będzie się odbywało w towarzystwie przewodnika, który będzie zadawał zagadki. Odpowiedzi na nie będą kolejnymi etapami zbliżającymi graczy do skarbu. Trzeba więc będzie uważnie słuchać i trochę po główkować. Skarb jednak z pewnością ukoi zmęczone ciało i ducha. Powodzenia!
 
W Cenie:

- 4 instruktorów (przy grupie 30 osób),
- niezbędny sprzęt, materiały
- ubezpieczenie NNW.
- wejście do Jaskini Nietoperzowej
 
Czas trwania:
ok. 6-7h (przy grupie 30 osób)

Koszt:
72,00 zł/osoba przy grupie minimum 30 uczestników płacących

Dodatkowo proponujemy (nie wliczono w cenę):

- Trzy 30 metrowe ciasne korytarze jaskiń (w tym nowo odkryta jaskinia Zygmunta) w których można poczuć się jak prawdziwy speleolog.
- Wspinaczkę na sztucznej 12,5 metrowej ściance,
- Marsz na orientację na terenie,
- Zorganizowanie ogniska przy Jaskini – catering.

 


 

ORGANIZATOR:

ECOTRAVEL 0-12 648 99 77, 0-12 681 36 92,

rezerwacja@ecotravel.pl  www.ecotravel.pl

 

   

Wycieczki Piesze | Wycieczki Rowerowe | Wspinaczka Skałkowa | Integracja dla Firm

Zielone Szkoły | Jazda Bryczkami | Loty Balonem | Kuligi na Jurze

  

 

Copy Rights by Biuro Podróży EcoTravel

obozy kolonie obozy młodzieżowe obozy letnie kolonie letnie zielone szkoły wycieczki objazdowe pielgrzymki wczasy zimowiska obozy zimowe weekendy promy

ojcowski park narodowy wycieczki wycieczki ojców eurotunel bilety promowe sylwester oferty sylwestrowe zimowiska obozy zimowe obozy letnie