Ojcowski PN + Tatrzański PN + Kraków + Ojców

Program dla grupy 36 osób + 3 opieki Gratis!

Cena: od 335 zł/os. | Czas trwania: 5 dni;

 

Cena zawiera: zakwaterowanie, wyżywienie, zajęcia, przewodników, bilety wstępu wg programu,

 

Kod oferty: ZLS/KO1

SZCZEGÓŁY OFERTY

Ojcowski PN + Tatrzański PN + Kraków + Ojców

Program dla grupy 36 osób + 3 opieki Gratis!

 

W cenę wliczono:
 » Przewodnika z uprawnieniami Lektora Zajęć Środowiskowych na czas zielonej szkoły,
 » Drugiego Lektora Zajęć Środowiskowych na czas zajęć ekologicznych,
 » Zakwaterowanie i wyżywienie w Domu Wycieczkowym w Ojcowie - wg oferty,
 » Wstępy do zwiedzanych obiektów turystycznych: Zamku w Pieskowej Skale, Groty Łokietka, Jaskini Ciemnej),
 » Przeprowadzenie zajęć ekologicznych i materiały do nich,

 

W cenę nie wliczono:

 » transportu (możliwość zorganizowania transportu)

 » opłat parkingowych

 

Program:
Dzień I
Koło godz. 14:00 - przyjazd do Korzkwi - zakwaterowanie i obiad
Po nim proponujemy przejazd dorożkami i wozami z sianem (nie wliczono w cenę) do stadniny konnej BOTOJA - tam przejażdżki konne a po nich zamiast koalicji ognisko z pieczeniem kiełbasek
koło godz. 18.30 - ognisko z pieczeniem kiełbasek (zamiast kolacji),
 
Dzień II
Godz. 8.30 - śniadanie, (zabieramy suchy prowiant na drogę) po nim przejazd do Ojcowa - tam wyprawa czarnym szlakiem do Groty Łokietka. Przejście do groty (zwiedzenie), dalej zejście Wąwozem Ciasne Skałki do Bramy Krakowskiej i Źródełka Miłości.
Odpoczynek przy źródełku - czas na kanapki.
Następnie przejście do Ojcowa - tam zajęci: "Rajd Ojców Trophy" - marsz na orientację w terenie.
Powrót do Ośrodka koło godz. 18:00 - obiadokolacja, po niej możliwość zorganizowania dyskoteki.
 
Dzień III
Godz. 8.30 - śniadanie, zabieramy suchy prowiant na drogę
Koło godz. Godz. 9:30 - wyjeżdżamy na wycieczkę do Krakowa
Spotkanie z przewodnikiem pod Barbakanem - przejście drogą Królewską od Barbakanu, ul. Floriańska, 2wejscie do Kościoła Mariackiego, dalej obok ratusza aż na Wawel, Na Wawelu wejście do Katedry i Dzwonu Zygmunta + Groby Królewskie, dalej przejście do Smoczej Jamy. (Jest możliwość dodatkowego zwiedzania Komnat i Apartamentów Królewskich za dodatkową dopłatą i wcześniejszą rezerwacją oraz Skarbca i Zbrojowni - jeżeli będą Państwo zainteresowani proszę o informację, wówczas przygotuję kalkulację uwzględniającą dodatkowe zwiedzanie).
Koło godz. 15:30 - wyjście nad Wisłę, odpoczynek przy Smoku Wawelskim
Koło godz. 16:30 - przejazd do Aqua Parku (2h kąpieli)
Koło godz. 19:30 - powrót do Ośrodka na obiadokolację
 
Dzień IV
Godz. 7.30 - śniadanie, zabieramy suchy prowiant na drogę i wyruszamy do Tatrzańskiego Parku Narodowego. Wycieczka + quiz (pytania i odpowiedzi)
Wyjazd o 8:00
Koło godz. 10:30 - przyjazd do miejsca spotkania z przewodnikiem - proponujemy jedną z tras (Dolina Kościeliska lub Dolina Chochołowska, może być jeszcze trasa do Morskiego Oka, ale wówczas rozpoczęcie wycieczki musiałoby być wcześniej)
na trasie przerwa na posiłek
Godz. 20.30 (lub później) - powrót na obiadokolację
 
Dzień V
Godz. 8.30 - śniadanie, zabieramy suchy prowiant na drogę
Po nim przejazd do Zamku w Pieskowej Skale (zwiedzenie zamku z przewodnikiem, wraz z salami muzealnymi), następnie podejścia pod Maczugę Herkulesa.
Dodatkowo proponujemy jeszcze przejazd do Jaskini Wierzchowskiej lub Nietoperzowej - zwidzenie jednej z jaskiń (nie wliczono w cenę)
 

Koszt od osoby przy transporcie własnym grupy:

- 335,00 zł/os. - przy grupie minimum 36 uczestników + 3 opieki Gratis!

Cena na rok 2006.

 

Zakwaterowanie:

Zakwaterowanie w Ośrodku w Korzkwi - oddalony o około 4 km od Ojcowskiego Parku Narodowego.
 
Warunki:
- Zakwaterowanie w budynku głównym w pokojach wieloosobowych z łazienkami na korytarzu, lub w dziesięcioosobowych drewnianych domkach typu "Brda".
- Jadalnia, świetlica, miejsce na ognisko.
  

Przykładowe tematy zajęć:
1. Poznajemy drzewa:

 - dzieci uczą się rozpoznawać gatunki drzew na podstawie liści, budowy korony drzewa, kory.
 

2. Wyprawa odkrywców:

 - poprzez proste gry i zabawy dzieci uwrażliwiają się na otaczającą ją przyrodę: dźwięki , kolory,
 

3. Krajobraz:

 - dzieci oceniając krajobraz w specjalnych arkusza dowiadują się o przekształceniu danego miejsca przez człowiek i jednocześnie odkrywają elementy naturalne środowiska
 

4. "Ojców Trophy":

 - dzieci podczas marszu na orientację uczą się wyznaczać kierunek marszu na kompasie, wędrując przez najpiękniejsze i najdziksze tereny Ojcowskiego Parku Narodowego, gdzie w wyznaczonych punktach mają do wykonania różne zadania.
 

5. Poszukiwanie wiosny:

 - dzieci odkrywają elementy budzącej się przyrody, którymi są rośliny jak i zwierzęta. Odkrywają dźwięki, zapachy i kolory budzącej się przyrody.

 

Przykładowe wycieczki (dodatkowo płatne):

W cenę wycieczek wliczono (cena uzależniona od wielkości grupy):
 » pilot wycieczek,
 » przewodników (po Krakowie i Wawelu, Wieliczce),
 » wstępy do obiektów turystycznych.

 

1. Wycieczka rekreacyjno-poznawcza:

 - Kraków (smok Wawelski) - Wieliczka,- zwiedzenie najpiękniejszej trasy turystycznej w Wieliczce wraz z przewodnikiem, oraz spacer z przewodnikiem po Wawelu i wejście do Groty Smoka Wawelskiego.
Koszt - 38,00zł/osoba

 

2. Wycieczka rekreacyjna:

 - Smok Wawelski - Aqua Park - Spacer po Wawelu z przewodnikiem ze zwiedzeniem groty Smoka Wawelskiego oraz wspaniała zabawa w Parku Wodnym.
Koszt - 35,00zł/osoba

 

3. Wycieczka poznawcza:

 - Rynek i Wawel - wycieczka z przewodnikiem po Wawelu i rynku. Zwiedzenie na Wawelu: Komnat Królewskich, Wejście do Katedry i Dzwonu Zygmunta, wejście do Groty Smok Wawelskiego. Idąc Drogą Królewską zobaczymy między innymi Barbakan (który zwiedzimy), zwiedzimy także Kościół Mariacki (ze słynnym ołtarzem Wita Stwosza), dalej przejdziemy do sukiennic
Koszt - 51,00zł/osoba

 

 

OJCOWSKI PARK NARODOWY (OPN)

 - do niedawna był najmniejszym spośród istniejących obecnie w Polsce parków narodowych i ma, po zmianach dokonanych w 1997 r., 2 145,62 ha. Park ten leży w pd. Części Wyżyny Krakowsko - Częstochowskiej i obejmuje środkową część Doliny Prądnika o długości 12 km, dolną i środkową część Doliny Sąspowskiej o długości 5 km oraz przyległe fragmenty wierzchowiny jurajskiej. Dolina Prądnika i Sąspowska to główne i stale odwadniane jary kresowe o prostopadłych, skalistych zboczach i płaskim dnie, do których uchodzą mniejsze doliny o różnym charakterze. Na zboczach dolin często są widoczne fragmenty skał tworzących malownicze bramki, iglice skalne i inne formy skałkowe ( np. Brama Krakowska, Igła Deotymy. Odrębną grupą form związanych z wapieniami i działalnością krasową wód podziemnych są jaskinie i schroniska skalne. Wyżyna Krakowsko - Częstochowska jest obszarem licznego ich występowania. Do tej pory zinwentaryzowano tu np. 1000 jaskiń i schronisk (małych jaskiń), z czego na Ojcowski Park Narodowy przypada ponad 400. Do najdłuższych jaskiń na terenie Parku należą: Grota Łokietka (320 m.), Ciemna (230 m.), Zbójecka (189 m.), Okopy Wielka Dolna (110 m.), Sąspowska (100 m.), Krakowska (96 m.) z czego dwie pierwsze, najdłuższe, są udostępnione do zwiedzania.

 

ZAMEK W PIESKOWEJ SKALE

 - jeden z najlepiej zachowanych zamków na wyżynie stanowiący niegdyś jedno z ważniejszych ogniw fortyfikacyjnych łańcucha broniącego XIV wiecznej drogi handlowej wiodącej z Krakowa na Śląsk;

 

JASKINIA ŁOKIETKA

 - największa jaskinia na terenie parku (320 m.), mieszcząca się na najwyższym wzniesieniu Doliny Prądnika - Górze Chełmowej (472 m. N.p.m.);

 

TATRY
Wśród dużych grup górskich, lezących na kontynencie Europejskim Karpaty (2655 m. npm) nalezą do alpidów czyli gór trzeciorzędowych powstałych w orogenezie alpejskiej. Oprócz Karpat do alpidów zalicza się też Pireneje (3404 m. npm), Alpy (4807 m. npm,) Apeniny (2914 m. npm.), Kaukaz (5633 m. npm)
Tatry mają budowę geologiczna typową dla gór fałdowania alpejskiego. Składają się na nią granitowy trzon krystaliczny i spoczywające na nim skały osadowe serii wierchowych i reglowych. Klimat Klimat Tatr cechuje się wyraźną piętrowością. W Tatrach występują piętra klimatyczne od umiarkowanie chłodnego (śr. roczna temp 4-6 st) do zimnego ze średnią roczną temperaturą -2 do -4 st. Śr. roczna temperatura na Kasprowym Wierchu to -0.8, na Łomnicy-3,8, w Zakopanem +4,9.
Granica państwowa między Polską a Słowacją przebiega w obrębie Tatr od polany Molkówki przez zachodnią grań doliny Chochołowskiej do Wołowca. Na tym szczycie granica państwowa wchodzi na główną grań Tatr i biegnie nią do północnego wierzchołka Rysów. W tym miejscu granica upuszcza grań główną i poprzez Siedem Granatów dochodzi do rzeki Białki. Wzdłuż tej rzeki granica biegnie aż do miejsca połączenia się jej z potokiem Jaworowym.
 
TATRZAŃSKI PARK NARODOWY (TPN)
- zajmuje powierzchnię ok. 21 164 hektary. Jest pod względem powierzchni jednym z większych parków narodowych w Polsce. Na jego obszarze chronione są wszystkie typy ekosystemów górskich od regla dolnego po najwyższe piętro turniowe. Symbolem parku podobnie jak jego słowackiego odpowiednika TANAP- u jest kozica. Siedziba parku znajduje się w Zakopanem. W 1984 roku utworzono Muzeum Przyrodnicze TPN prezentujące podstawowe informacje o Tatrach.
 

ORGANIZATOR:

ECOTRAVEL 0-12 648 99 77, 0-12 681 36 92,

rezerwacje@ecotravel.pl  www.ecotravel.pl

 

Prześlij do nas zapytanie

a zorganizujemy Zieloną Szkołę Specjalnie dla Ciebie

info@jurajskaprzygoda.pl

 

   

Wycieczki Piesze | Wycieczki Rowerowe | Wspinaczka Skałkowa | Integracja dla Firm

Zielone Szkoły | Jazda Bryczkami | Loty Balonem | Kuligi na Jurze

  

 

Copy Rights by Biuro Podróży EcoTravel

obozy kolonie obozy młodzieżowe obozy letnie kolonie letnie zielone szkoły wycieczki objazdowe pielgrzymki wczasy zimowiska obozy zimowe weekendy promy

ojcowski park narodowy wycieczki wycieczki ojców eurotunel bilety promowe sylwester oferty sylwestrowe zimowiska obozy zimowe obozy letnie