Ojcowski PN + Jura + Ogrodzieniec

Program dla grupy 40 osób + 4 opieki Gratis!

Cena: od 355 zł/os. | Czas trwania: 5 dni;

 

Cena zawiera: zakwaterowanie, wyżywienie, transport, zajęcia, przewodnika, bilety wstępu wg programu

 

Kod oferty: ZLS/PO1

SZCZEGÓŁY OFERTY

Ojcowski PN + Jura + Ogrodzieniec

Program dla grupy 40 osób + 4 opieki Gratis!

  

Podlesice

 - malowniczo położona miejscowość, która leży na Szlaku Warowni Jurajskich u stóp Rezerwatu Skalnego Góry Zborów uznawanego za najpiękniejsze na wyżynie skupisko skał wapiennych. Podlesice i okolice to jeden z najciekawszych fragmentów wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej nazywanej perłą polskiego krajobrazu.
 
W cenę wliczono:
 » zakwaterowanie i wyżywienie w Podlesicach,
 » przewodnika po Jurze Krakowsko-Częstochowskiej z uprawnieniami Lektora zajęć środowiskowych lub dodatkowo Lektora zajęć środowiskowych,
 » zajęcia ekologiczne: "Wyprawa Odkrywców" , "Krajobraz", Poznajemy Drzewa"
 » materiały do zajęć a także do malowania krajobrazu w dniu IV,
 » autokar na czas trwania zielonej szkoły (odbiór grupy z Dworca PKP w Zawierciu, przejazdy na miejscu i powrót do Zawiercia)
 » wstęp do Zamku w Ogrodzieńcu,
 » wieczorne ognisko.
 
Koszt od osoby

 - 355,00zł/os. przy grupie minimum 40 uczestników + 4 opiekunów Gratis!
Oferta na rok 2006.
 
PROGRAM
» Dzień I
 - Godz. .....(do ustalenia) - przyjazd grupy, obiad, po nim poznanie okolicy z zajęciami ekologicznymi "Wyprawa Odkrywców"
 - Koło godz. 18.00 - kolacja
 
» Dzień II
 - Godz. 9.00 - śniadanie, koło godz., 10.00 - wędrówka do Góry Zborów gdzie dzieci poznają jurajski krajobraz, zajęcia z "Krajobrazu"
 - Koło godz. 14.30 - obiad, po nim spotkanie z GOPR-owcami
 - Godz. 18.00 - kolacja
 
» Dzień III
 - Godz. 9.00 - śniadanie, koło godz. 10.00 - wycieczka w stronę Ruin Zamku w Morsku (aktualnie nie można wejść na zamek - jedynie zobaczyć zamek z zewnątrz), w trakcie wycieczki zajęcia "Poznajemy drzewa"
 - Koło godz. 14.30 - obiad, po nim czas wolny
 - Koło godz. 18.00 - kolacja
 
» Dzień IV
 - Godz. 9.00 - śniadanie, koło godz. 10.00 - wyjazd autokarem na wycieczkę do ruin zamku w Mirowie i Bobolicach (w trakcie wycieczki na dużych arkuszach dzieci będą malowały krajobraz).
 - Koło godz. 14.30 - obiad, po nim czas wolny
 - Koło godz. 18.00 - przygotowanie do ogniska z pieczeniem kiełbasek
 
» Dzień V
 - Godz. 9.00 - śniadanie, wykwaterowanie - w drodze powrotnej zwiedzanie ruin zamku w Ogrodzieńcu.
 
Zakwaterowanie:
Zajazd w Podlescicach - oferujemy pokoje turystyczne (łazienki na korytarzu) Są 2, 3, 4 i 5-osobowe (45 miejsc). Pokoje z łazienkami 2, 3, 4-osobowe (70 miejsc) - w nowej części obiektu. Restaurację z domowym jedzeniem na 200 osób, sklep spożywczy, drink-bar, salę konferencyjna (60 osób), bilard, tenis stołowy, możliwość grilowania i organizowania ognisk, możliwość organizowania dyskotek. Zajazd Jurajski gwarantuje doskonale warunki sprzyjające aktywnym formom rekreacji i zapewniające pełny kontakt z przyrodą.

   

 
OGRODZIENIEC

 - Zamek w Ogrodzieńcu - Pierwotny gród został wzniesiony za czasów Bolesława Krzywoustego, w XII wieku. W XIV wieku Ogrodzieniec objął ród Włodków, którzy na miejscu dawnego grodu wnieśli kamienną warownię. Jej fragmenty zachowały się pośród murów późniejszego, renesansowego zamku. Począwszy od XV wieku posiadłość przechodziła z rąk do rąk, by w końcu w 1523 roku stać się własnością jednego z najbogatszych ludzi ówczesnej Polski - Jana Bonera, krakowskiego bankiera. Po jego śmierci zamek odziedziczył w spadku bratanek Seweryn Boner. Renesansowy zamek powstał w latach 1530-1545. W latach 1550-1560 dobudowano tzw. Kurzą Nogę, wielki budynek na planie prostokąta wzniesiony u podnóża skały, który miał wzmocnić obronność zamku. W ścianach umieszczono strzelnice, nazwane w 1699 r. "dziurami do strzelania". Jednak pomimo groźnego wyglądu pod koniec XVI wieku zamek ten nie posiadający bastionów nie stanowił problemu dla zdobywających go. W 1562 zamek przeszedł w ręce Jana Firleja, który poślubił spadkobierczynię Zofię, córkę Seweryna Bonera. Kres świetności zamku przyniosły wojska szwedzkie, które zrabowały i częściowo spaliły zamek. W 1669 roku Ogrodzieniec objął Stanisław Warszycki, kasztelan krakowski. Od tego czasu rozpoczął się powolny upadek zamku. W 1695 zamek przeszedł jako wiano na własność Męcińskich. Potem kupił go Tomasz Jakliński. Ostatni właściciele zaniedbywali twierdzę, doprowadzając ją do całkowitej ruiny. Ostatnia pani na zamku, siostra Jaklińskiego, Mieroszewska, musiała opuścić obiekt wobec groźby jego zawalenia. Po II wojnie przystąpiono do zabezpieczenia zamku. Obecnie jest on własnością PTTK.
     

ORGANIZATOR:

ECOTRAVEL 0-12 648 99 77, 0-12 681 36 92,

rezerwacje@ecotravel.pl  www.ecotravel.pl

 

Prześlij do nas zapytanie

a zorganizujemy Zieloną Szkołę Specjalnie dla Ciebie

info@jurajskaprzygoda.pl

 

   

Wycieczki Piesze | Wycieczki Rowerowe | Wspinaczka Skałkowa | Integracja dla Firm

Zielone Szkoły | Jazda Bryczkami | Loty Balonem | Kuligi na Jurze

  

 

Copy Rights by Biuro Podróży EcoTravel

obozy kolonie obozy młodzieżowe obozy letnie kolonie letnie zielone szkoły wycieczki objazdowe pielgrzymki wczasy zimowiska obozy zimowe weekendy promy

ojcowski park narodowy wycieczki wycieczki ojców eurotunel bilety promowe sylwester oferty sylwestrowe zimowiska obozy zimowe obozy letnie