Ojcowski PN + Jura + Ogrodzieniec + Jasna Góra

Program dla grupy 45 osób + 4 opieki Gratis!

Cena: od 410 zł/os. | Czas trwania: 5 dni;

 

Cena zawiera: zakwaterowanie, wyżywienie, transport, zajęcia, przewodnika, bilety wstępu wg programu

 

Kod oferty: ZLS/PO2

SZCZEGÓŁY OFERTY

Ojcowski PN + Jura + Ogrodzieniec + Jasna Góra

Program dla grupy 45 osób + 4 opieki Gratis!

  

Podlesice

 - malowniczo położona miejscowość, która leży na Szlaku Warowni Jurajskich u stóp Rezerwatu Skalnego Góry Zborów uznawanego za najpiękniejsze na wyżynie skupisko skał wapiennych. Podlesice i okolice to jeden z najciekawszych fragmentów wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej nazywanej perłą polskiego krajobrazu.
 

W cenę wliczono:
 - zakwaterowanie i wyżywienie w Ośrodku w Podlesiach (wg oferty),
 - zwiedzenie Jasnej Góry,
 - przewodnika po Jurze Krakowsko-Częstochowskiej i Ojcowskim Parku Narodowym,
 - autokar na czas trwania zielonej szkoły, trasa: Warszawa – Podlesice – Warszawa i na czas wycieczek,
 - wstępy do obiektów turystycznych (Zamku w Ogrodzieńcu, Groty Łokietka, Ruin Zamku Kazimierzowskiego),
 - zajęcia: „Krajobraz” i materiały do nich, zajęcia „Rozpoznanie Roślin wg klucza”
 - ogniska i zabawy taneczne,
 - ubezpieczenie NNW.

 

W cenę nie wliczono:
 - propozycji wycieczki w dniu V ze zwiedzenie Ruin Zamku w Chęcinach lub i zwiedzieni Jaskini Raj lub i Skansenu Tokarnia, lub podjazd do Św. Katarzyny i wejście na Łysą Górę).

 

Koszt od osoby:

 - 410,00zł/dziecko przy minimum 45 uczestnikach + 4 opiekunów Gratis!
W przypadku mniejszej grupy niż 45 dzieci koszt od osoby ulegnie zwiększeniu!

Cena na rok 2006.

 

PROGRAM
Dzień I
 - wyjazd we wczesnych godzinach rannych spod szkoły w Warszawie (proponujemy godz. 7.00)
 - Koło godz. 13.00 - przyjazd do Częstochowy - zwiedzenie Jasnej Góry (Sanktuarium, tj. Arsenał, Muzeum, Bazylika, Sala Rycerska dalej Golgota Jasnogórska - (czas trwania około 2h.).
 - Wyjazd z Częstochowy koło godz. 16.00.
 - Koło godz. 17.00 - przyjazd do miejsca pobytu - obiadokolacja i zakwaterowanie.
 

Dzień II
 - Godz. 8.30 - śniadanie - po nim wyjeżdżamy na wycieczkę do ruin zamków: w Mirowie i Bobolicach. Tam piesza wędrówka grzbietem Ostańca miedzy skałami.
 - Koło godz. 14:00 – powrót na obiad
 - Po obiedzie piesza wędrówka na Górę Zborów (na górze zajęcia: „Krajobraz”)
 - Powrót do Ośrodka – czas wolny, można skorzystać z boiska, duży zielony teren,
 - Koło godz. 18:30 – ognisko z pieczeniem kiełbasek (zamiast kolacji)
 

Dzień III
 - Godz. 8:30 – śniadanie (zabieramy suchy prowiant na drogę). Wyjeżdżamy na wycieczka do Ojcowskiego Parku Narodowego. Tam piesza wędrówka do Groty Łokietka, zwiedzani Ruin Zamku Kazimierzowskiego, oraz podjazd do Zamku w Pieskowej Skale (wejście tylko na dziedziniec zewnętrzny), dalej podejście pod Maczugę Herkulesa).
 - Powrót na obiadokolację koło godz. 17:30
 - Koło godz. 18:30 – możliwość zorganizowania zabawy tanecznej w salce Ośrodka
 

Dzień IV
 - Godz. 8:30 - Śniadanie. Po nim wycieczki do Zamku w Ogrodzieńcu oraz podjazd do Pustyni Błędowskiej
 - Powrót na obiad koło godz. 15:00. Po obiedzie czas wolny, lub spacer z przewodnikiem do Morska (w trakcie spaceru można zorganizować zajęcia „Rozpoznanie Roślin wg klucza”
 - Koło godz. 18:30 – 19:00 - kolacja
 

Dzień V
 - Godz. 8.30 - śniadanie, zabieramy suchy prowiant na drogę
po nim wykwaterowanie i wyjazd do Warszawy. W drodze powrotnej proponujemy przejazd prze Kielce (a tam np. zwiedzenie Ruin Zamku w Chęcinach, zwiedzieni Jaskini Raj, Skansenu Tokarnia, lub podjazd do Św. Katarzyny i wejście na Łysą Górę).

   
Zakwaterowanie:
Zajazd w Podlescicach - oferujemy pokoje turystyczne (łazienki na korytarzu) Są 2, 3, 4 i 5-osobowe (45 miejsc). Pokoje z łazienkami 2, 3, 4-osobowe (70 miejsc) - w nowej części obiektu. Restaurację z domowym jedzeniem na 200 osób, sklep spożywczy, drink-bar, salę konferencyjna (60 osób), bilard, tenis stołowy, możliwość grilowania i organizowania ognisk, możliwość organizowania dyskotek. Zajazd Jurajski gwarantuje doskonale warunki sprzyjające aktywnym formom rekreacji i zapewniające pełny kontakt z przyrodą.

   

 
OGRODZIENIEC

 - Zamek w Ogrodzieńcu - Pierwotny gród został wzniesiony za czasów Bolesława Krzywoustego, w XII wieku. W XIV wieku Ogrodzieniec objął ród Włodków, którzy na miejscu dawnego grodu wnieśli kamienną warownię. Jej fragmenty zachowały się pośród murów późniejszego, renesansowego zamku. Począwszy od XV wieku posiadłość przechodziła z rąk do rąk, by w końcu w 1523 roku stać się własnością jednego z najbogatszych ludzi ówczesnej Polski - Jana Bonera, krakowskiego bankiera. Po jego śmierci zamek odziedziczył w spadku bratanek Seweryn Boner. Renesansowy zamek powstał w latach 1530-1545. W latach 1550-1560 dobudowano tzw. Kurzą Nogę, wielki budynek na planie prostokąta wzniesiony u podnóża skały, który miał wzmocnić obronność zamku. W ścianach umieszczono strzelnice, nazwane w 1699 r. "dziurami do strzelania". Jednak pomimo groźnego wyglądu pod koniec XVI wieku zamek ten nie posiadający bastionów nie stanowił problemu dla zdobywających go. W 1562 zamek przeszedł w ręce Jana Firleja, który poślubił spadkobierczynię Zofię, córkę Seweryna Bonera. Kres świetności zamku przyniosły wojska szwedzkie, które zrabowały i częściowo spaliły zamek. W 1669 roku Ogrodzieniec objął Stanisław Warszycki, kasztelan krakowski. Od tego czasu rozpoczął się powolny upadek zamku. W 1695 zamek przeszedł jako wiano na własność Męcińskich. Potem kupił go Tomasz Jakliński. Ostatni właściciele zaniedbywali twierdzę, doprowadzając ją do całkowitej ruiny. Ostatnia pani na zamku, siostra Jaklińskiego, Mieroszewska, musiała opuścić obiekt wobec groźby jego zawalenia. Po II wojnie przystąpiono do zabezpieczenia zamku. Obecnie jest on własnością PTTK.
     

ORGANIZATOR:

ECOTRAVEL 0-12 648 99 77, 0-12 681 36 92,

rezerwacje@ecotravel.pl  www.ecotravel.pl

 

Prześlij do nas zapytanie

a zorganizujemy Zieloną Szkołę Specjalnie dla Ciebie

info@jurajskaprzygoda.pl

 

   

Wycieczki Piesze | Wycieczki Rowerowe | Wspinaczka Skałkowa | Integracja dla Firm

Zielone Szkoły | Jazda Bryczkami | Loty Balonem | Kuligi na Jurze

  

 

Copy Rights by Biuro Podróży EcoTravel

obozy kolonie obozy młodzieżowe obozy letnie kolonie letnie zielone szkoły wycieczki objazdowe pielgrzymki wczasy zimowiska obozy zimowe weekendy promy

ojcowski park narodowy wycieczki wycieczki ojców eurotunel bilety promowe sylwester oferty sylwestrowe zimowiska obozy zimowe obozy letnie